SeneCura SeniorCentrum Olomouc

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeniorCentrum Olomouc představuje koncept kvalitního bydlení pro seniory spolu se sociální a zdravotní péčí v klidné městské části Slavonín, která je v dosahu MHD. Náš domov je od roku 2023 držitelem Značky kvality od Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Péči poskytujeme 24 hodin 7 dní v týdnu pro službu Domov pro seniory s kapacitou 32 lůžek a službu Domov se zvláštním režimem s kapacitou 80 lůžek. Veliký důraz klademe na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou stařecké demence. Nabízíme jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje  v bezbariérové budově ve tvaru písmene „L“. Velmi ceněna je rozlehlá zahrada, ve které najdete jezírko s rybami i prostorný altán vybízející k posezení.  Výjimečné jsou i zdejší bohaté aktivizační programy. SeniorCentrum bylo otevřeno v červnu 2015.

Jsme držitelem Značky kvality od APSS:

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Výborná poloha a spolupráce s komunitními centry, mateřskými školkami a školami z okolí činí z našeho SeniorCentra místo pro častá setkání různých generací. K tomu je s oblibou využívána naše rozlehlá zahrada.

Spolupracujeme:

Náš domov spolupracuje s obecně prospěšnou organizací Mezi námi, pod jejíž záštitou probíhají pravidelná setkávání dětí a našich klientů.

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny. V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Jsme členem:

Provozovatelem SeniorCentra Olomouc je SeneCura SeniorCentrum MOPT a.s.. Zřizovatelem SeneCura SeniorCentra MOPT a.s. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144
154 00 Praha 5 – Slivenec. SeneCura SeniorCentrum Olomouc poskytuje v Olomouckém kraji dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

SeniorCentrum Olomouc jedním pohledem

  • V provozu od roku 2015, kapacita pro DS 32 a pro DZR 80 lůžek
  • Držitel certifikátu Značka kvality (4*)
  • Na každém patře klubovna pro společná setkávání
  • Retro-koutky pro reminiscenční (vzpomínkovou) terapii
  • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
  • Rozlehlá zahrada s posezením pro trávení volného času s rodinou
  • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie
  • Nadstandardní strava, obědy s výběrem ze dvou jídel, gurmánské týdny
  • Bohaté aktivizační programy, masáže, pedikúra, wifi
  • Skvělá dopravní dostupnost