SeneCura SeniorCentrum Olomouc

Novinky

Večeře při svíčkách v SeniorCentru Olomouc

4. 11. 2022 | Olomouc

V říjnu v našem SeniorCentru Olomouc proběhly dva termíny „Večeří při svíčkách“. Jde o slavnostní večer, kdy si klienti mohou pozvat někoho ze svých příbuzných a „jít“ na večeři jako v luxusní restauraci.

Výlet do kavárny a parku s klienty SeniorCentra Olomouc

25. 10. 2022 | Olomouc

Posledních teplých dnů jsme využili procházkou po olomouckém parku spojenou s posezením v místní kavárně. Při příchodu do parku jsme obdivovali květinovou výzdobu v hlavní aleji, kterou jsme se dostali přímo ke kavárně "U fontány".

Podzimní chvilka poezie v SeniorCentru Olomouc

18. 10. 2022 | Olomouc

V rámci odpoledních aktivit proběhla v našem SeniorCentru Olomouc Chvilka poezie. Naše 2 klientky, bývalé paní učitelky, si pro nás již počtvrté připravily tentokrát recitaci z básní J. Wolkera.

Burčákobraní v SeniorCentru Olomouc

7. 10. 2022 | Olomouc

Každoroční fenomén je opět tady. Ani letos jsme nemohli naše klienty ochudit o ochutnávku tohoto „mléka starců“, jak se mu přezdívá. Měli jsme možnost ochutnat bílý i červený burčák.

Stará garda v SeniorCentru Olomouc

6. 10. 2022 | Olomouc

Koncem září navštívil naše SeniorCentrum Olomouc zakladatel Staré gardy asociace kuchařů a cukrářů ČR a držitel zlatého řádu Magdaleny Dobromily Rettigové Jiří Eichler a další 2 členové Staré gardy.

Lodní výlet s klienty SeniorCentra Olomouc

25. 9. 2022 | Olomouc

V září se někteří klienti SeniorCentra vydali na podzimní plavbu lodí, jménem Marie Terezie, po řece Moravě. Hodinovou plavbu lodí pan kapitán zpestřil výkladem o historii Olomouce a o okolní přírodě.

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby - 21. září

21. 9. 2022 | Centrála

Podle Státního zdravotního ústavu bude v roce 2050 v Česku přes 280.000 lidí s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Světový den Alzheimerovy choroby, který připadá každoročně na 21. 9., pomáhá zvýšit povědomí o této nemoci. Jak tuto nemoc rozpoznat? A co dělat v případě, že na ni máte například u osoby v rodině podezření?

Zahradní slavnost SeniorCentra Olomouc

14. 9. 2022 | Olomouc

Po roce se u nás v SeniorCentru Olomouc opět uskutečnila zahradní slavnost, tentokrát ve folklórním duchu. K poslechu nám hrála cimbálovka Záletníci z Velké Bystřice a na konec vystoupil folklórní soubor Haná.