SeneCura SeniorCentrum Olomouc

Opera pod širým nebem v SeniorCentru Olomouc

Včera odpoledne zazpívali umělci Moravského divadla Olomouc klientům SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně. Členové souboru opery a operety Helena Beránková, Jakub Rousek a Vojtěch Pačák pod vedením uměleckého šéfa Miloslava Oswalda si připravili čtyřicetiminutový koncert složený ze známých operních a operetních árií. Kvůli bezpečnostním opatřením proběhlo vstoupení na zahradě SeniorCentra a klienti, kteří byli na vystoupení natěšení již od časného rána, si mohli kulturní událost vychutnat z oken či terasy domova.

V olomouckém SeniorCentru je jednou z velice oblíbených aktivit pravidelné setkávání s vážnou hudbou, kdy se klientům domova pouští na velkém plátnu záznamy z opery a také árie těch nejznámějších operních pěvců.

„V této nelehké době, kdy je náš domov z bezpečnostních důvodů uzavřený, se snažíme naše klienty potěšit. Napadlo nás tedy oslovit uměleckého šéfa opery a operety Moravského divadla Olomouc Mgr. art Miloslava Oswalda s prosbou, zda by pro nás dokázal uskutečnit operu pod širým nebem. Tímto bych mu a všem umělcům chtěla z celého srdce poděkovat za vstřícnost,“ vyjadřuje svůj dík Lenka Bazgerová, aktivizační pracovnice SeniorCentra Olomouc.

Zpěváci z Moravského divadla Olomouc nezaváhali, okamžitě přislíbili vystoupení a v zahradě domova předvedli klientům svoje umění. „Bylo to nádherné, i slzička dojetí mi ukápla. Moc všem děkuji,“ vyjádřila se klientka domova Soňa Kosíková. Karel Typovský, další klient SeniorCentra, i přes svůj pokročilý věk neváhal a při árii z muzikálu My Fair Lady si zatančil s aktivizační pracovnicí Lenkou Bazgerovou. Dojetí neskrývala ani Věra Recková: „Bylo to opravdu nádherné a slovy díky se nedá ani vyjádřit vše, co pro nás děláte.“ Vystoupení potěšilo nejen klienty a personál domova SeneCura, ale i veřejnost, zejména cyklisty, kteří projížděli kolem. Zastavili se, užívali si nevšední hudební zážitek, tleskali a vyvolávali „bravo“ na dálku.

„Snažíme se dělat našim klientům radost a mám dojem, že se nám daří. Největší odměnou jsou pro nás jejich spokojené duše i tváře. Děkujeme všem, kteří nám pomohli tento krásný zážitek uskutečnit a uděláme všechno proto, abychom se brzy mohli těšit na další úžasné akce,“ dodává Lenka Bazgerová z olomouckého SeniorCentra.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli tento krásný zážitek uskutečnit a uděláme vše proto, abychom se již nyní mohli těšit na další úžasné akce.

 VIDEA:

 [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Gx9C-e_mr3M[/embedyt]

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=M9RJIWlBpXw[/embedyt]

 Další článek