Domů > Novinky > Studený psí čumák, který zahřeje na duši

SeneCura SeniorCentrum Olomouc

Studený psí čumák, který zahřeje na duši

Paní Monika Halámková, členka spolku Tlapky pro radost nás se svými čtyřnohými parťáky pravidelně navštěvuje. Canisterapii studovala na dvousemestrovém kurzu v Brně na Mendelu a v oboru pracuje od r. 2005. Pejsků má celkem 7 a s některými z nich nás chodí navštěvovat. Niky je 2letá dáma plemene australský ovčák, která umí předvést spoustu triků, veletočů, ale i potřebných dovedností v běžném životě. Například Vám spadnou klíče? Niky je zvedne a poslušně donese až k Vám. Zakutálela se Vám někde na zem pětikoruna? Žádný problém, když máte Niky na blízku.

Další čtyřnohou krasavicí je Eliška, yorkšírský teriér – 8 let, která je velký mazel a vzhledem ke své velikosti je předurčena pro mazlení na klíně či posteli.

Dalším členem našeho zvířecího a aktivizačního týmu je dvouletý králíček Pája a na lidský věk je mu krásných 27 let. Pravidelně s Pájou aktivizační pracovnice navštěvují nejen větší skupinky klientů, ale hlavně klienty imobilní, kde Pája vytvoří vždy úsměv na tvářích klientů, vesele si hopsá a nechá se pohladit. Jeho nádherně hebká srst je příjemná na dotek. Nejvyšším oceněním je, když Vás králíček olízne, znamená to totiž, že Vás má rád.

 Další článek